Template:FMB630 Device Family Parameter list: Difference between revisions
Appearance
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 1: | Line 1: | ||
==System parameters== | ==System parameters== | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|+ | |+ | ||
! style="width: 150px; background: black; color: white;" rowspan=2 | ! style="width: 150px; background: black; color: white;" rowspan=2 colspan=2 |'''Parameter''' | ||
! style="width: 150px; background: black; color: white;" rowspan=2 |'''ID''' | |||
! style="width: 150px; background: black; color: white;" rowspan=2 |''' | ! style="width: 300px; background: black; color: white;" colspan=4 |'''Parameter value''' | ||
! style="width: | ! style="width: 150px; background: black; color: white;" rowspan=2 |'''Value type''' | ||
! style="width: 150px; background: black; color: white;" rowspan=2 |'''Value | |||
|- | |- | ||
! style="width: 75px; background: black; color: white;" | | ! style="width: 75px; background: black; color: white;" |MIN | ||
! style="width: 75px; background: black; color: white;" | | ! style="width: 75px; background: black; color: white;" |MAX | ||
! style="width: 75px; background: black; color: white;" |Default | |||
! style="width: 75px; background: black; color: white;" |Recommended | |||
|- | |- | ||
! style="text-align: center; vertical-align: center;" | ! style="text-align: center; vertical-align: center;" colspan=2|Sleep Mode | ||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" rowspan= | | style="text-align: center; vertical-align: center;" rowspan=5 |x000 | ||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" rowspan= | | style="text-align: center; vertical-align: center;" rowspan=5 |0 | ||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" rowspan= | | style="text-align: center; vertical-align: center;" rowspan=5 |3 | ||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" rowspan= | | style="text-align: center; vertical-align: center;" rowspan=5 |0 | ||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" | | | style="text-align: center; vertical-align: center;" rowspan=5 |- | ||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" rowspan= | | style="text-align: center; vertical-align: center;" rowspan=5 |U8 | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" | | | style="text-align: center; vertical-align: center;" |0 | ||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" |Disable | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" | | | style="text-align: center; vertical-align: center;" |1 | ||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" |Enable | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" | | | style="text-align: center; vertical-align: center;" |2 | ||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" |Deep sleep | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" |3 | |||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" |Online deep sleep | |||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" | |||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" | | |||
|- | |- | ||
! style="text-align: center; vertical-align: center;" | ! style="text-align: center; vertical-align: center;" colspan=2 |Sleep Timeout | ||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" | | style="text-align: center; vertical-align: center;" |x001 | ||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" | | style="text-align: center; vertical-align: center;" |0 | ||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" | | style="text-align: center; vertical-align: center;" |9000 | ||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" | | style="text-align: center; vertical-align: center;" |1 | ||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" | | | style="text-align: center; vertical-align: center;" |- | ||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" | | style="text-align: center; vertical-align: center;" |U16 | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" | | ! style="text-align: center; vertical-align: center;" colspan=2 |Ignition source | ||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" rowspan=7 |x900 | |||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" rowspan=7 |0 | |||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" rowspan=7 |5 | |||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" rowspan=7 |0 | |||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" rowspan=7 |- | |||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" rowspan=7 |U8 | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" | | | style="text-align: center; vertical-align: center;" |0 | ||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" |Power voltage | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" | | | style="text-align: center; vertical-align: center;" |1 | ||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" |DIN 1 | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" | | | style="text-align: center; vertical-align: center;" |2 | ||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" |DIN 2 | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" | | | style="text-align: center; vertical-align: center;" |3 | ||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" |DIN 3 | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" |4 | |||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" |DIN 4 | |||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" | |||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" | | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" |5 | |||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" |Movement | |||
|- | |||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" | |||
| style="text-align: center; vertical-align: center;" | |||
| | |||
|} | |} | ||
Revision as of 14:50, 25 June 2018
System parameters
| Parameter | ID | Parameter value | Value type | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MIN | MAX | Default | Recommended | ||||
| Sleep Mode | x000 | 0 | 3 | 0 | - | U8 | |
| 0 | Disable | ||||||
| 1 | Enable | ||||||
| 2 | Deep sleep | ||||||
| 3 | Online deep sleep | ||||||
| Sleep Timeout | x001 | 0 | 9000 | 1 | - | U16 | |
| Ignition source | x900 | 0 | 5 | 0 | - | U8 | |
| 0 | Power voltage | ||||||
| 1 | DIN 1 | ||||||
| 2 | DIN 2 | ||||||
| 3 | DIN 3 | ||||||
| 4 | DIN 4 | ||||||
| 5 | Movement | ||||||