FMC130 General description: Difference between revisions
Appearance
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 6: | Line 6: | ||
{{Template:FMC Basic characteristics}} | {{Template:FMC Basic characteristics}} | ||
{| class="wikitable" | |||
|Technology | |||
|Supported bands | |||
|- | |||
| rowspan="6" |2G bands (SLM320) | |||
| | |||
|- | |||
|FMC130-ME1: GSM: B2/B3/B5/B8 | |||
|- | |||
|FMC130-ME3: GSM: B2/B3/B5/B8 | |||
|- | |||
|FMC130-ML1: GSM: B2/B3/B5/B8 | |||
|- | |||
|FMC130-MA1: GSM: B2/B3/B5/B8 | |||
|- | |||
| | |||
|- | |||
| rowspan="3" |2G bands (EC21) | |||
| | |||
|- | |||
|EC21-EC: GSM: B3/B8 | |||
|- | |||
|EC21-AU: GSM: B2/B3/B5/B8 | |||
|- | |||
| rowspan="3" |3G bands (EC21) | |||
| | |||
|- | |||
|EC21-EC: WCDMA: B1/B8 | |||
|- | |||
|EC21-AU: WCDMA: B1/B2/B5/B8 | |||
|- | |||
| rowspan="10" |4G bands (SLM320) | |||
| | |||
|- | |||
|FMC130-ME1: LTE FDD: B1/B3/B5/B7/B8/B20 | |||
|- | |||
|LTE-TDD:B38/B40/B41 | |||
|- | |||
|FMC130-ME3: LTE FDD: B1/B3/B7/B8/B20/B28 | |||
|- | |||
|LTE-TDD:B38/B40/B41 | |||
|- | |||
|FMC130-ML1: LTE FDD: | |||
|- | |||
|B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B20/B28 | |||
|- | |||
|LTE-TDD:B40 | |||
|- | |||
|FMC130-MA1: LTE-FDD: B1/B3/B5/B7/B8/B28 | |||
|- | |||
|LTE-TDD:B38/B40/B41 | |||
|- | |||
| rowspan="6" |4G bands (EC21) | |||
| | |||
|- | |||
|EC21-EC: LTE FDD: B1/B3/B7/B8/B20/B28A | |||
|- | |||
|EC21-AU: LTE FDD: B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B28/ | |||
|- | |||
|LTE TDD: B40 | |||
|- | |||
|EC21-J: LTE FDD: B1/B3/B8/B18/B19/B26 | |||
|- | |||
|EC21-KL: LTE FDD: B1/B3/B8/B18/B19/B26 | |||
|- | |||
| rowspan="4" |Data transfer (SLM320) | |||
| | |||
|- | |||
|LTE: LTE FDD: Max 10Mbps (DL)/Max 5Mbps (UL) | |||
|- | |||
|LTE TDD: Max 8Mbps (DL)/Max 2Mbps (UL) | |||
|- | |||
|GSM: GPRS: Max 85.6Kbps (DL)/Max 85.6Kbps (UL) | |||
|- | |||
| rowspan="6" |Data transfer (EC21) | |||
| | |||
|- | |||
|LTE: LTE FDD: Max 10Mbps (DL)/Max 5Mbps (UL) | |||
|- | |||
|LTE TDD: Max 8.96Mbps (DL)/Max 3.1Mbps (UL) | |||
|- | |||
|UMTS: WCDMA: Max 384Kbps (DL)/Max 384Kbps | |||
|- | |||
|(UL) | |||
|- | |||
|GSM: GPRS: Max 107Kbps (DL)/Max 85.6Kbps (UL) | |||
|} | |||
{{FMC130 Hardware features}} | {{FMC130 Hardware features}} | ||
{{FMC130 Interface features}} | {{FMC130 Interface features}} | ||
{{Template:FMB1 Special features}} | {{Template:FMB1 Special features}} | ||